KKIWiA - Kluszkowce 2018

W dniach 14 -16.03.2018 w Kluszkowcach koło Nowego Targu odbyła się kolejna Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców i Asystentów. Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone były w malowniczo położonym ośrodku Czorsztyn Ski – na zboczu Góry Wdżar; warto wiedzieć, że z samego szczytu rozciąga się wspaniały widok na Jezioro Czorsztyńskie i Tatry. Uczestnicy konferencji zakwaterowani byli w hotelu, będącym częścią ośrodka i w okolicznych pensjonatach. Śniegu było dość. Jednak warunki, w których odbywały się warsztaty i zawody na współczynniki okazały się nienadzwyczajne.


Temperatura powyżej zera, a na trasach śniegowa breja, w której ciężko skręcić. Podczas zawodów lepiej mieli zawodnicy jadący z dalszymi numerami (po rozgarnietym i twardszym torze).

Plan zajęć – napięty. Po zejściu ze stoku natychmiast obiad i popołudniowe wykłady. Wystąpił między innymi dr. Marek Kot z TPN-u, który zreferował temat „Narciarstwo na terenach prawnie chronionych” oraz Jarosław Smajdor broniący swojej pracy asystenckiej „Nauczanie narciarstwa w strefie ciszy”. Zaprezentował Program Nauczania Narciarstwa Alpejskiego dla osób NIESŁYSZĄCYCH. I w ten oto sposób dołączył do grona instruktorów wykładowców SITN-PZN.Okładka programu dla niesłyszących


Więcej

Komentarze