Park Krajobrazowy w Bukowcu

10 października wsiadłem do autobusu linii nr 3 i pojechałem do Bukowca, aby uwiecznić na dysku park (jeden z pierwszych parków krajobrazowych na Dolnym Śląsku) i pałac. Piękną złotą jesień - las, stawy i ptaki... Dopisało mi szczęście - pogoda i warunki do zdjęć znakomita; było słonecznie i wietrzenie (miałem możliwość uchwycenia ruchu - poruszających się gałęzi drzew i opadających liści. Góry widoczne z wieży widokowej i z nad stawów łagodnie oświetlone bez wielkich kontrastów.


Spotkałem dokazujące i nurkujące za pożywieniem kaczuszki, a także łabędzie, które majestatycznie płynęły przed moimi obiektywami. Założenie parkowo - pałacowe w Bukowcu to piękne, pełne uroku i osobliwego klimatu miejsce. Od lat trwa jego rewitalizacja (zaplanowano kilka etapów).
Zdjęcia
Fragment tekstu o parku.

"Park w Bukowcu to rozległy teren liczący ponad 120 ha. Jest to idealne miejsce dla spędzania wolnego czasu na łonie natury. Oprócz pięknych krajobrazów, na terenie parku możemy odwiedzać liczne punkty widokowe: Herbaciarnię ze spektakularnym widokiem na Śnieżkę, Wieżę Widokową z której możemy podziwiać panoramę Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich oraz Opactwo z widokiem na Wielki Staw, zwany także Kąpielnikiem. Na odwiedzających czekają ścieżki spacerowe, wzdłuż których zostały ustawione liczne tablice edukacyjne poświęcone przyrodzie i historii parku. Na stawie Kąpielnik można popływać łódkami. W pobliskiej Kawiarence w Artystycznej Stodole, można napić się pysznej kawy oraz kupić regionalne wydawnictwa oraz pamiątki. W budynku tym zwiedzić można również wystawy i obejrzeć prezentacje multimedialne, poświęcone historii dawnych właścicieli Bukowca oraz Dolinie Pałaców i Ogrodów" /Źródło: www.bukowiec.dolinapalacow.pl.

Komentarze

Popularne posty